• Salı 17 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 17 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 15 ° / 7 ° Sağanak


Ayvalık'ın Nefes Kesen Sularında Eğlence. Ayvalıkta'ta Nereleri Gezmeli?

Ayvalık, özellikle de plajlarının nefes kesen güzelliği ile gelen ziyaretçileri büyülemektedir

Güzellikleri saymakla bitmeyecek Ayvalık, özellikle de plajlarının nefes kesen güzelliği ile gelen ziyaretçileri büyülemektedir. Bu bölgede konaklamak için tercih edilebilecek imkanlar da oldukça çoktur ve otel, motel, kamp, pansiyon, ev gibi konaklama imkanları her zevke hitap eden bir tatil sunar. Ev rahatlığı isteyenler, konfor arayanlar, doğa ile iç içe zaman geçirmek isteyenler farklı konaklama alanlarını tercih ederek keyifli şekilde vakit geçirebilirler.

Ayvalık'ta Nereleri Gezmeli?

Ayvalık gezilecek yerler açısından oldukça çeşitli imkanlara sahiptir. Doğa gezisi, tarih gezisi ya da yalnızca deniz tatili dahi yapmak isteseniz Ayvalık?ta aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Doğa gezisi yapmak isteyenlere özel tepeler, kamp alanları, ormanlar, koylar ve daha pek çok alan mevcuttur. Tarih gezisi yapacaklar ise Ayvalık?ın tarihi kiliselerini, camilerini ya da eski mimari yapılarını gezebilir.

Kilise ve Camilerde Tarihle İç İçe Bir Tatil

Saatli Cami, Taksiyarhis Kilisesi, Ayazma Kilisesi, Aya Nikola Kilisesi ve benzeri pek çok kilise ve cami oldukça eski dönemlerden kalan yapılarının tamamını olmasa da bir kısmını hala koruyarak hizmet vermektedir ve tarih ile iç içe bir tatil yapmak isteyenlere özel olarak ziyarete açıktır. Bu cami ve kiliseler restore edilmiş olsalar da mimari olarak tarihi dokularını hala en iyi şekilde korumaktadırlar.

Doğa ile Buluşma

Balıkesir ve Ege sahillerinin nefes kesen denizinin manzarasına bir de Şeytan Sofrası?ndan bakmak tüm ziyaretçilerin en sevdiği aktivite olarak yer alır. Burada dinlenebilir, nefes kesen manzaraya karşı yemek yiyebilir ve dilerseniz gün batımını en güzel hali ile izleyerek keyif yapabilirsiniz.

Doğa yürüyüşleri yapabilir, farklı koyları keşfedebilir ve denize girmek için yalnızca belirli plajları tercih etmek zorunda kalmayabilirsiniz. Koylar özellikle de yaz mevsiminde yemyeşil doğası, berrak denizi ve temiz havası ile dikkat çekerek ziyaretçileri adeta büyüler.

Ayvalık'ın Nefes Kesen Sularında Eğlence

Ayvalık plaj imkanı açısından oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Özel ya da halk plajlarını tercih edebilir ya da farklı koylardan denize girmenin keyfine de varabilirsiniz. Tekne turları ile bu koyları gezmek de oldukça keyiflidir. Tekne turları sayesinde yalnızca deniz ulaşımı olan koylara ya da adalara da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayvalık'ta Denize Girmek

Ayvalık plaj imkanları konusunda da çeşitli pek çok imkana sahiptir. Özel plajlar ve halk plajları hem temiz oluşu hem de denizinin nefes kesen berraklığı ile sevilen tatil alanlarından biri olma konusunda oldukça belirleyicidir. Burada dalış, tekne turu ve benzeri pek çok etkinliğe de katılmak mümkündür. Tatile gelen ziyaretçilerin özellikle de Ayvalık?ın berrak sularında dalış imkanına sahip olması için dalış kulüpleri özenle çalışmaktadır ve derinliklerin de nefes kesen güzelliğini ziyaretçilere göstermeyi amaçlamaktadırlar.


Haber Kaynak : .